Choď na obsah Choď na menu
 


H.I.M.

30. 3. 2011

His Infernal Majesty ("Jeho pekelné veličenstvo"), v skratke H.I.M je fínska metalová Obrázokkapela, ktorá vznikla v Helsinkách v roku 1991. Tvoria ju Ville Valo-spevák, textár, Mikko "Linde" Lindström (gitara) Mikko "Migé" Paananen, Gas Lipstick (bicie) a Janne "Emerson Burton" Puurtinen(klávesy).

 

Hudobný štýl HIM je fanúšikmi a aj Ville Valo-m označovaný ako Love Metal. Ville Valo uviedol, že skupina začínala ako pocta skupine Black Sabbath. Na DVD Love Metal Archives Vol. ILove Metal. Kritici ich, či správne alebo nie, často zaraďujú medzi žánre: alternative rock, gothic metal alebo gothic rock. Avšak ich hudobný štýl sa mení medzi jednotlivými albumami a pesničkami a je veľmi špecifický. Ville povedal, že už bol znechutený z toho že sa ho (aj celej skupiny) novinári pýtali aký žáner HIM hrajú. Kvôli tomu vytvorili žáner nazvaný

 

S názvom love metal prišiel Ville. Vo svojej hudbe spája lásku so smrťou. Hudbu vníma ako liek na zlé dni. Ako sám povedal: „Keď som šťastný idem von do prírody, a keď som smutný, počúvam hudbu. O tom je naša hudba. S flegmatickou povahou.“ Love metal a samotný HIM sprevádza symbol - heartagram.

 

Heartagram,symbol skupiny HIM , ktorého ochrannú známku aj Ville Valo vlastní, je kombináciou symbolu srdca a obráteného pentagramu (láska & nenávisť). Aj takto dáva najavo spojenie dvoch odlišných svetov (dobra a zla). Heartagram vytvoril Ville Valo v deň svojich 20. narodenín.

 

Ville povedal, že "heartagram reprezentuje HIM ako skupinu, ako celok, a reprezentuje love metal vo všeobecnosti."

 

V jednom interview Ville poznamenal, že heartagram je "moderný Yin Yang", pričom srdcová časť je Yin a Yang je obrátený pentagram.

 

"V skoro každom interview sa niekto pýta čo znamená názov HIM. Už si ani nepamätám ako znelo naše posledné klamstvo o tom. Keď bola populárna skupina Hanson, tvrdili sme že to znamená Hanson Is Murder (Hanson Je Vražda). Náš názov nemá konkrétny príbeh. His Infernal Majesty bola úplne iná kapela. Myslím že názov HIM je odvodený od nejakého death metaloveho vtipu. A bol to náš protest proti rastafariánskemu náboženstvu Haile Selassie-ho, volali ho His Imperial Majesty (Jeho Ríšske Veličenstvo). Ale v súčasnosti ho možno kvôli Linde-ho vlasom budeme aj podporovať."

 

 

 

 Diskografia

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.